انواع فیلرهای تزریقی برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست صورت

انواع فیلرهای تزریقی برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست صورت

پوست صاف و لطیف نشانه جوانی است. یک چهره‌ی بدون چروک و لکه‌های تیره طبیعتا جذاب، جوان و شاداب به چشم می‌آید و برعکس، پوست زبر و آسیب‌دیده در برابر خورشید می‌تواند از علائم پیری باشد. در نوزادی، پوست صاف، نرم و رنگ یکنواختی دارد اما با افزایش سن، پوست تحت تاثیر گذشت زمان و آسیب‌های زیست محیطی قرار گرفته و تغییر می‌کند. پیری طبیعی یا پیری زودرس معمولا  با مرور زمان و از دست دادن  خاصیت ارتجاعی پوست، تشکیل چین و چروک و تغییر رنگ پوست (تمایل به زردی) خود را نشان می‌دهد.

اگر تمایل دارید بدون هیچ یک از روش‌های جراحی تهاجمی پوست خود را جوانسازی کنید، فیلرهای تزریقی می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. از آن‌جایی که تزریق ژل‌ سالم‌تر و ارزان‌تر از جراحی است این روش درمانی امروزه در بین افراد رواج پیدا کرده‌ است. بعد از 1 جلسه درمان می‌توان به‌وضوح شاهد جوان شدن پوست صورت بود. تاثیرات تزریق فیلر در صورت می‌تواند ماه‌ها ماندگاری داشته باشد.

از آن‌جایی که تاثیرات سن معمولا به‌صورت خطوط و چروک در صورت نمایان می‌شوند ممکن است فکر گزینه‌های درمانی غیرجراحی نظیر تزریق فیلر به ذهن هر فردی خطور کند. ژل‌های تزریقی برای از بین بردن یا کاهش خطوط ریز، چین و چروک‌های صورت بکار می‌روند.

با افزایش سن، به‌دلیل کاهش تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک میزان این مواد در پوست کم می‌شود. بسیاری از فیلرهای پوستی حاوی موادطبیعی بوده و با تغذیه رسانی به پوست موجب جوانسازی آن می‌شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و نوبت ویزیت در مطب دکتر اشراقی، فوق تخصص پلک، مجرای اشکی و حدقه، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

مطب اصفهان :
031-36274240
مطب تهران :
021-88713593
همراه :
0913837324

فیلرهای پوستی چیست؟


فیلرهای پوستی محلول تزریقی هستند که بافت نرم زیر پوست را پر میکنند. انتخاب فیلر طبیعی یا مصنوعی و همچنین قابل جذب و غیرقابل جذب با خود بیمار است. هر یک از گزینه‌ها می‌توانند علائم پیری، چروک و افتادگی پوست را برطرف نمایند. فیلرها برای پر کردن خطوط صورت، برجسته‌سازی لب و گونه‌ها و بهبود کانتورینگ صورت انتخاب ایده‌آلی هستند.

به‌طور کل، تزریق ژل‌ها به‌صورت سرپایی انجام می‌شوند. تعداد وهمچنین عمق تزریقات به نوع فیلر موردنیاز بیمار بستگی دارد. درد حداقل بوده و بیمار می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های عادی خود ادامه دهد. ممکن است بیمار مجبور باشد فعالیت‌های شدید را به‌مدت 1 الی 2 روز تا بعد از جراحی به تعویق بیاندازد. قبل از انتخاب هر نوع درمانی بهتر است تاثیراتی که را بدنبال آن هستیم درنظر بگیریم. پزشک هر یک از گزینه‌های درمان را به بیمار توضیح خواهد داد.

علم فیلرهای پوستی


از آن‌جایی که تاثیرات سن و پیری با خطوط و چروک در صورت، خود را نشان می‌دهند ممکن است بیمار به سراغ گزینه‌های  درمانی غیرجراحی ازقبیل تزریق ژل برود. این ژل‌های تزریقی برای از بین بردن یا کاهش خطوط ریز، چین و چروک‌های صورت بکار می‌روند. همانطور که قبلا اشاره کردیم، افزایش سن موجب کاهش تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک در پوست می‌شود. بسیاری از فیلرهای پوستی حاوی موادطبیعی بوده و با تغذیه رسانی به پوست موجب جوان شدن آن می‌شوند.

اسید هیالورونیک یک ماده  طبیعی است که در بدن یافت می‌شود و موجب کشسانی، حجم دهی و حفظ آب پوست می‌شود. با افزایش سن، بدن اسید هیالورونیک کمتری را تولید کرده و درنتیجه چین و چروک و خستگی در چهره نمایان می‌شود.  پزشکان معمولا فرم پایدار اسید هیالورونیک را که با پوست سازگار است به بیماران ارائه می‌دهند.

یک متخصص مجرب جهت کاهش و رفع چروک‌های صورت میزان کمی از ژل را به چروک‌ها تزریق می‌کند. فیلرها به بهبود شفافیت و آب‌رسانی پوست کمک شایانی می‌کنند. روش‌های مختلفی برای درمان انواع چروک‌ها وجود دارند. برخی از تزریقات از طریق بیهوشی صورت می‌گیرند تا بیمار در طول جراحی راحت باشد. نتایج حاصل از تزریق ژل‌های اسید هیالورونیک برای جوانسازی پوست طولانی و طبیعی هستند. بیماران اغلب جهت افزایش خاصیت ارتجاعی و چاقی صورت به گزینه‌های تزریق ژل یا فیلر روی می‌آورند. پزشکان به بیماران توصیه می‌کنند جهت حفظ نتایج مطلوب هر 6 تا 12 ماه یکبار جلسات درمان را پیگیری کنند.

آیا می‌توان فیلرهای پوستی را برای چروک بکار برد؟


اگر بدنبال راه‌هایی برای رفع چین و چروک‌های صورت خود هستید به احتمال زیاد باید فیلرهای پوستی به گوشتان خورده باشد. این مواد که به درمال فیلر یا پرکننده چروک معروف هستند به دلیل این‌که در مقایسه با لیفت سنتی صورت ارزان‌تر هستند  در پرکردن خطوط صورت و رفع چروک‌ها بسیار متداول و رایج شده‌اند.

ژل‌ها را می‌توان به‌منظور چاقی صورت به زیر پوست تزریق کرد. فواید تزریق ژل یا فیلر علاوه‌بر پرکردن چروک شامل رفع افتادگی گونه، چروک دست و نازکی لب‌ها است. مواد بکار رفته در تزریق ژل با مواد موجود در بوتاکس یکسان نیستند. ژل‌ها انواع مختلف دارند. ژل‌های اسید هیالورونیک شایع‌ترین نوع فیلرها هستند. ژوویدرم و رستالین یا پرلن 2 نوع مختلف ژل‌های اسید هیالورونیک هستند. رستالین و پرلین بین 6 ماه تا 1 سال ماندگاری دارند اما از لحاظ بالینی اثبات شده که ژل‌های ژوویدرم تا 2 سال ماندگاری دارند و معمولا بیمار را 5 سال جوانتر می‌کنند.

در برخی مواقع ممکن است از پرکننده‌های مصنوعی جهت درمان چین و چروک استفاده شود اما این مواد با برخی خطرات احتمالی و عوارض جانبی همراه بوده و درکل فاقد موادی هستند که به‌طور طبیعی در پوست یافت می‌شوند. تزریق نادرست این مواد ممکن است منجربه اختلالات دائمی شوند. نتایج حاصل از تزریق اسید هیالورونیک طولانی‌تر از سایر ژل‌ها است. انتخاب و تزریق ژل خوب به ترجیحات و تمایلات فرد، میزان عمق چروک، بودجه‌ای که بیمار اختصاص داده و همچنین توصیه جراح متخصص بستگی دارد. درکل مهمترین گام در این روش، انتخاب یک متخصص مجرب است.

امروزه روش‌های مختلفی بری پیشگیری از علائم پیری وجود دارد. گزینه‌های درمان مدرن شامل تزریق فیلر و نورومدولاتورها  هستند. هر دو روش فوق موجب کاهش خطوط و چروک می‌شوند. اما با این وجود کاربرد هر دو روش در کنار هم بهترین روش برای بازیابی ظاهر جوان است.

جزئیات نورورمدولاتور (h3)

بوتاکس یکی از معروف‌ترین برند نورومدولاتورها است. اما مارک‌های دیگر نظیر دیسپورت و زئومین نیز موجود هستند. بوتاکس قادر است با شل کردن عضلات صورت، خطوط پیشانی، پنجه کلاغی و  خطوط اخم را  به‌طور موثر درمان و برطرف نماید. به خاطر داشته باشید که این روش سال‌ها است در بین مردم رواج داشته و ایمنی آن اثبات شده است.

فیلرها درمان‌های تزریقی هستند که جهت کاهش علائم پیری طراحی شده‌اند. در روش تزریق ژل، به‌جای این‌که عضلات صورت تحت تاثیر قرار گیرند، قسمت‌های مختلف پوست پر می‌شوند. فیلر جایگزین بافت نرم شده و همچنین چین و چروک‌های پوستی را پر می‌کند. فیلرها انواع مختلفی دارند.

تفاوت بین فیلرهای پوستی و درمان‌های نورومدولاتور


فیلرهای پوستی موجب پرشدن نواحی مختلف صورت نظیر خطوط خنده و گونه‌ها می‌شوند درحالی‌که نورومدولاتورها موجب انسداد عملکرد اعصاب و عضلات صورت می‌شوند. در تزریق بوتاکس، یک متخصص با هدف قرار دادن عضلاتی که موجب چروک شدن صورت می‌شوند از بروز چروک‌های ناشی از پیری جلوگیری می‌کند. با انتخاب درمان تزریق ژل صورت، یک متخصص مواد پرکننده را به پوست بیمار تزریق می‌کند تا برخی از چروک‌هایی که از قبل وجود داشتند صاف و برطرف شوند. بوتاکس 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد اما ژل‌ها می‌توانند ماه‌ها تا حتی سال‌ها ماندگاری داشته باشند.

توسعه و پیشرفت روزافزون در صنعت زیباسازی موجب شده جهت مقابله با نشانه‌های پیری گزینه‌های درمانی مختلف ازجمله بوتاکس و فیلرهای پوستی ابداع شوند. هر دو روش فوق می‌توانند به صاف شدن پوست و رفع چروک‌های صورت کمک کنند.

آیا می‌توان فیلرهای پوستی را برای اسکارها بکار برد؟


ممکن است جهت درمان جای اسکارها روش‌های مختلفی را امتحان کرده‌باشید و هیچ کدام نتیجه‌بخش نبوده باشند. تزریق ژل یکی از مواردی است که تاثیر چشمگیری در رفع آکنه اسکارها دارد. خبر خوب این است که بسیاری از افرادی که در پوست خود آکنه اسکار داشتند با تزریق فیلرها شاهد نتایج فوق‌العاده در درمان اسکارهای عمیق و گسترده پوست صورت خود بودند. با مراجعه به کلینیک، پزشک نوع فیلر انتخابی را با سرنگ دقیقا به نواحی آسیب‌دیده تزریق می‌کند. ژل‌ها فورا نواحی تحت درمان را پر کرده و بیمار می‌تواند خیلی سریع شاهد نتایج مثبت باشد. رستالین، ژوویدرم، رادیز و پرلن از انواع رایج فیلرهای پوستی هستند.

پزشک با بررسی شدت شرایط بیمار معمولا یک فیلر مناسب را توصیه می‌کند. به‌عنوان مثال اگر شدت اسکار زیاد باشد ممکن است تزریق ژل پرلن به پوست توصیه شود. این ژل را می‌توان به مناطق بزرگ تزریق کرد. نتایج حاصل از آن 6 ماه و در برخی مواقع بیشتر از 6 ماه ماندگاری خواهد داشت. بعد از تزریق ممکن است بیمار با عوارض جانبی نظیر تورم، قرمزی و کبودی مواجه شود. باید خاطر نشان کرد که چنین علائمی خیلی شدید و جدی نیستند. تزریق ژل یک راه حل دائمی نیست و این احتمال وجود دارد که پوست به حالت قبل از تزریق بازگردد. در هر صورت حق انتخاب با خود بیمار است که با تزریقات متداول و پی در پی چهره خود را تا هر وقت که دوست دارد جوان نگهدارد.

هزینه فیلرهای پوستی چقدر است؟


فیلرهایی نظیر رستالین و ژوویدرم قادرند خیلی سریع جوانی را به پوست بازگردانده و خطوط چین و چروک‌های اطراف پلک، لب‌ها و سایر نواحی دیگر صورت را به حداقل برسانند. این ژل‌ها با پرکردن  خط لبخند موجب پرشدن  وچاقی صورت می‌شوند. هزینه تزریق ژل به عوامل مختلفی بستگی دارد:

  • نوع ژل بکار رفته
  • موقعیت مکانی مطب
  • تخصص ارائه دهنده خدمات زیبایی
  • طول دوره این روش

انتخاب درمان‌های پوستی به تجربه و تخصص پزشک در انجام درمان بستگی دارد. بیمار باید درکنار پزشک خود احساس راحتی داشته باشد. میزان راحتی و اعتماد به نفس بیمار نقش عمده‌ای در این فرایند دارد.

استفاده از فیلرهای پوستی برای چشم‌ها و دستیابی به کانتورینگ بهتر صورت


می‌توان بدون خطر عوارض جراحی پلاستیک،  با تزریق ژل به یک چهره ایده آل و خوب دست یافت. روش‌های غیرجراحی که با تزریق انواع ژل به صورت انجام می‌شوند با رفع پف زیر چشم‌ها، حلقه‌های سیاه اطراف چشم و گودی چشم‌ها موجب جوانی و شادابی صورت می‌شوند.

پف زیر چشم‌ها

اگر از پف زیر چشم‌های خود رنج می‌برید تزریق ژل به دور چشم تاثیر چشمگیری در پرکردن چروک‌های اطراف چشم و بالای گونه خواهد داشت. این روش موجب صاف شدن و کانتورینگ طبیعی شده و صورت را سال‌ها جوانتر خواهد کرد. جهت دستیابی به یک درمان موثرتر، باید  تزریقات عمیق در فضای بین گونه و اربیتال ریم تحتانی  با ژل موسوم به رادیس انجام شود. این روش که با تکنیک‌های مختلف قابل اجراست موجب می‌شود پوست کلاژن تولید کند. بسیاری از ارائه دهندگان خدمات زیبایی، لیفت صورت با نخ و تزریقات تونلینگ را ترجیح می‌دهند و این درحالی است که برخی دیگر روش بولوس را برای بالا بردن پوست انتخاب می‌کنند.

حلقه‌های اطراف چشم و چشمان فرورفته


روش درمان تیرگی اطراف چشم و گودی چشم شبیه روش درمان پف زیر چشم‌ها است. یک متخصص مجرب با تزریق ژل به قسمت فوقانی گونه‌ها و قسمت تحتانی اربیتال ریم  موجب جوانی و شادابی چهره می‌شود. این روش به‌طور موثر می‌تواند فرورفتگی و گودی ناشی از سن در زیر چشم‌ها را کاهش یا برطرف نماید. با وجود این‌که هنوز علت خاص چنین مشکلاتی مشخص نشده است اما بسیاری از بیماران اظهار داشتند که از نتایج روش‌های غیرتهاجمی تزریق فیلر در صورت  خود راضی هستند.

فیلرهای پوستی برای گونه‌ها


در صنعت زیبایی گزینه‌های درمانی غیرجراحی زیادی برای کاهش علائم و نشانه‌های پیری وجود دارد. با افزایش سن گونه‌ها افتاده و چروک می‌شوند. خوشبختانه امروزه صنعت زیبایی با ارائه ژل‌های تزریقی با مشکلاتی ازقبیل افتادگی گونه‌ها و رفع خطوط و چروک صورت مقابله می‌کند.

تزریق فیلرهای پوستی قبل از جراحی پلاستیک صورت

ژل‌ها به گونه‌ای طراحی شدند که قادرند گونه‌ها، لب‌ها، چانه، نواحی گیجگاه و بخش‌هایی از کناره بینی و اطراف دهان را درمان نمایند. بلوترو و رستالین از انواع فیلرهای پوستی هستند. برخی از پرکننده‌ها قادرند برخی از نواحی خاص صورت را بهتر از نواحی دیگر درمان کنند. به‌عنوان مثال، ژل رستالین در اطراف بینی موثرتر است درحالی‌که ژل بلوترو برای درمان خطوط و چروک‌ها ایده‌آل است. طبق توصیه چندین کارشناس زیبایی، ژل ژوویدرم در درمان گونه‌ها بهتر عمل می‌کند.

بهترین فیلرهای پوستی برای گونه‌ها 

ژویودرم نوعی ژل نرم و صافی است که به نواحی از صورت که به درمان نیاز دارد تزریق می‌شود. این ماده حاوی اسید هیالورورنیک است. خصوصیات اسید هیالورورنیک موجب می‌شود با آب پیوند برقرار کند. این امر باعث می‌شود ژل ژوویدرم آب را جذب کرده و موجب چاقی و پرشدن نواحی از صورت نظیر گونه‌ها شود که تحت تاثیرات ناشی از افزایش سن قرار گرفتند. از آن‌جایی که ژل ژوویدرم توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تایید شده هر فردی می‌تواند با خیال راحت آن را انتخاب  کرده و بسیاری از مشکلات مرتبط با سن در صورت خود را برطرف نماید.

مزایای فیلرهای پوستی


تزریق ژل به صورت با افزایش حجم صورت در نواحی که دچار افتادگی شده و همچنین پرکردن چروک‌ها و خطوط روی صورت می‌تواند نشانه‌های پیری را در نواحی مختلف صورت برطرف نماید. اگر بخش خاصی از صورت فردی نیاز به درمان داشته باشد باید قبل از اقدام به تزریق، حتما گزینه‌های مختلف فیلرهای پوستی ارزیابی شوند.

تزریق فیلرهای پوستی در زیر چشم برای درمان تیرگی و پف

تزریق ژل زیر چشم نوعی روش درمانی غیرجراحی است که از طریق آن می‌توان تیرگی و پف زیر چشم‌ها را که به دلیل سن یا عوامل وراثتی ایجاد شدند برطرف نمود. در این روش، فیلرها باید توسط پزشک و به نقاط اصلی صورت تزریق شوند تا جوانی و شادابی دوباره به چهره بازگردد. تزریق ژل زیر چشم‌ کمتر از 30 دقیقه طول می‌کشد و ممکن است تا 9 ماه ماندگاری داشته باشد.

  تزریق ژل پوست به اطراف چشم راه حلی بسیار موثر برای درمان سیاهی و پف زیر چشم‌ها است. این مشکلات اغلب در مرز بین چشم و گونه نمایان می‌شوند و با تزریق پرکننده‌های پوستی اصلاح می‌شوند. یک متخصص با انتخاب ژل  و تزریق آن به عمق‌های مختلف کمک می‌کند تا بافت‌های اطراف نواحی تحت درمان یکنواخت شوند. مزایای این روش خیلی سریع قابل رویت بوده و عوارض جانبی ناشی از آن نظیر کبودی و ترم معمولا ظرف 1 تا 2 هفته برطرف خواهد شد. در بسیاری از موارد از بوتاکس جهت تقویت نتایج تزریق ژل و فیلر به این نواحی استفاده می‌شود.

نتایج تزریق فیلرها به نوع محصولات انتخاب شده و همچنین مهارت یک متخصص بستگی دارد. متخصصین زیبایی عموما با بکارگیری جدیدترین روش‌ها و ژل‌های صورت تغییرات شگرفی را در نواحی زیر چشم بیمار ایجاد می‌کنند. عوارض این نوع درمان بسیار نادر است و تجربه یک متخصص نیز نقش عمده‌ای در کاهش میزان عوارض جانبی خواهد داشت.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.